Atölye 017: Matine #7 – Mahmut Fazıl Coşkun ile Uzak İhtimal, Yozgat Blues ve Anons Filmleri Üzerine Söyleşi

Film Tasarımı Bölümü olarak etkinlik merkezimiz Atölye 017’de her sene sektörden profesyoneller, sanatçılar ve akademisyenleri ağırlamaktayız. Sizleri 18 Nisan 2022 Pazartesi günü Saat 11:00’de ZOOM üzerinden çevrimiçi gerçekleşecek olan Atölye 017: Matine #7 – Mahmut Fazıl Coşkun ile Uzak İhtimal, Yozgat Blues ve Anons Filmleri Üzerine Söyleşi etkinliğine davet etmek isteriz. Etkinlik linki, etkinlik gün ve saatinden 10 dakika önce kayıtlı katılımcılarla eposta üzerinden paylaşılacaktır.

Atölye 017: Matine hakkında; filmleri ulusal ve uluslararası platformlarda görünür olmuş ve takdir kazanmış sanatçılar Film Tasarımı Bölümü’nün Matine programında üniversitelilerle buluşuyor. Yönetmenler, oyuncular, yapımcılar, senaristler ve film sanatına gönül vermiş başarılı sinemacılarla Matine’de buluşuyoruz.

Mahmut Fazıl Coşkun 2009 yılında çektiği ilk uzun metraj filmi “Uzak İhtimal” ile 38. Rotterdam Film Festivali’nde büyük ödüle layık görüldü. Uzak İhtimal, İstanbul Film Festivali ve Adana Altın Koza Film Festivali’nden “En İyi Yönetmen” ödülleri de dahil olmak üzere çok sayıda ödül aldı. İkinci filmi “Yozgat Blues” (2013) dünya prömiyerini 61.San Sebastian Film Festivali’nde yaptı. “Yozgat Blues” 20. Adana Altın Koza Film Festivali ve 4. Malatya Uluslararası Film Festivali’nde “En İyi Film” ve 18. Sofya Film Festivali’nde “En İyi Balkan Filmi” ödüllerini aldı. Dünya prömiyerini 71. Venedik Uluslararası Film Festivali’nde yapan, yönetmenin üçüncü uzun metraj filmi “Anons”, festivalin Orizzonti bölümünde yarıştı ve “Jüri Özel Ödülü”ne layık görüldü. Anons bugüne kadar ulusal ve uluslararası festivallerde on beşin üzerinde ödül aldı.

Etkinlik dili Türkçedir.

Çevrimiçi etkinliğe kayıt yaptırmak için lütfen iletişime geçiniz:

Araş Gör. Sertaç Koyuncu ([email protected])